Limaro Active


Klub Kolarski

Sekcja kolarska UKS „Jedynka-Limaro” w minionym, 2006 r. zorganizowała na terenie Kórnika aż trzy imprezy Ogólnopolskie, tj. VI Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie przełajowym, VIII wyścig o Puchar Burmistrza w kolarstwie górskim, VIII kryterium uliczne o Puchar Burmistrza oraz dwa Wielkie Festyny Rowerowe dla Dzieci. Łącznie podczas tych imprez udział wzięło blisko 600-set uczestników.

Zawodnicy sekcji kolarskiej Limaro w sezonach 2005-2006 zdobyli łącznie 19 medali Mistrzostw Polski oraz 16 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W klubie z 24 szkolonych zawodników aż 16 zdobywało punkty do rywalizacji dzieci i młodzieży. W rywalizacji tej klub zajął III miejsce w Wielkopolsce oraz po raz trzeci I miejsce w Polsce w klasyfikacji Uczniowskich Klubów Sportowych.

Czterech naszych zawodników (Tadeusz Korzeniewski, Tomasz Domagała, Piotr Antkowiak i Robert Małyszek) zakwalifikowało się do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata i Europy. Dzięki uzyskanym wynikom w ubiegłym sezonie, pięciu naszych zawodników zostało wybranych do Kadry Polski w różnych konkurencjach na rok 2006. Zawodnicy UKS „Jedynka-Limaro”, startowali w 2005r. łącznie w siedemdziesięciu imprezach w całym kraju. Do największych sukcesów można zaliczyć zwycięstwo Roberta Małyszka podczas Pucharu Świata w Grudziądzu, trzy tytuły Mistrza Polski Moniki Adamskiej, oraz Mistrzostwo Polski w kolarstwie szosowym na rok 2006 Roberta Małyszka. Podczas rozegranych Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym, zawodnicy klubu zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski. Dzięki punktom zdobytym przez zawodników LIMARO, Wielkopolska uplasowała się również na drugim miejscu w klasyfikacji województw.

Warto dodać również, że nasi wychowankowie, którzy skończyli wiek juniora, dalej się rozwijają. Zmienili barwy klubowe i odnoszą teraz dalsze sukcesy w kategorii seniorów, mając już sporo do powiedzenia w dorosłym kolarstwie.
Kadra szkoleniowa naszej sekcji to byli reprezentanci Polski w kolarstwie: Robert Taciak i Jan Antkowiak.